středa 21. března 2018

Love ruins na pokračování

Když jsem tam byla čtyři roky nazpět, bylo to velký dobrodružství, pač většina budov ještě stála a dala se prolízat. Dnes jsou hlavní budovy strženy a ty zbylé už stojí jen náznakem. Zub času a hlavně lidská ruka vykonala svoje. Tam, kde jsem prolízala interiéry továrny, není teď co prozkoumávat. Obrovská masa suti a vztek nad lidskou hloupostí. Čtyři roky nazpět jsem si myslela, že dělám urbex, no pravda to není, ale nic se nemění na tom, že mě tahle místa pořád přitahují jako magnet. A protože nedělám pravej urbex, ale jen si tak hraju, můžu prozradit, že tohle je, resp. byla Schindlerova továrna v Brněnci. Jak vypadala čtyři roky nazpět, se můžete kouknout tady a jak vypadá teď na pár fotkách z dneška. Kdo byl Oskar Schindler tu asi nemusím psát, ale kdyby přece jen někdo neznal tuhle pohnutou historii, najde na googlu velkou spoustu informací. A hlavně je dobré kouknout na film Schindlerův seznam. Není slov, kterými by se dal vyjádřit ten lidský hyenismus, který tu byl spáchám. Ať už v době války, tak i teď. Namísto plánovaného pomníku holocaustu a muzea, je tu rozehlý areál plný suti. Už není co zachraňovat. 

Bohřebiště dějin. Nikomu nic zlého, ale za tohle ať se majitel smaží v pekle. Amen.Fotografie podléhají autorskému zákonu. Jejich užití bez mého souhlasu není možné.

3 komentáře:

 1. Báro, raději to nekomentovat.
  Počítám, že pozemek někomu patří a bude tam stavět něco, z čeho budou zase peníze?
  dík za foto
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě, patří, sama jsem zvědavá, co z toho vyplave na povrch.

   Vymazat
 2. Dobrý den Báro,
  o této zásadní události jsem se dozvěděla díky Vám a je to nanejvýš podivné, že nikde o té demolici není ani zmínka. Hledala jsem nějaké zprávy, ale nic.. Také jsem zvědavá, zda a co se o této nevratné akci dozvíme. Nedalo mi to a napsala jsem do novin, které o areálu v minulosti psaly, třeba to bude někoho zajímat a dozvíme se důvod. Každopádně moc díky za Vaše krásné fotky a příspěvky, ráda se kochám, i když tentokrát to bylo trochu přes slzy.. Hezké dny. Nina

  OdpovědětVymazat