sobota 4. ledna 2014

Obal na květiny

V letošním roce bych se ráda více věnovala DIY projektům. A tady je první z nich. Za svůj život už mám v pořadí třetí araukárii. Ta první byla darovaná od rodičů a jelikož dosáhla gigantických rozměrů, darovala jsem ji do větších prostor. Druhá zůstala u bývalého manžela a tu třetí mám měsíc a stále jsem pro ni nemohla najít vhodný obal. Až jsem na facebooku Ma Maison Blanche uviděla fotku, kde stejná kytka měla papírový obal. A jelikož mám ráda hedvábný papír a mám ho vždy do zásoby, pořídila jsem araukárii obal z papíru. Pravda, při zalévání je třeba dbát větší opatrnosti, ale výsledek se mi líbí a hlavně ten mačkaný papír se mi opakuje na porcelánové mačkané míse, takže se to krásně doplňuje. K výrobě vám stačí jakýkoliv oblíbený papír, kterým obalíte květináč a jutový nebo jiný provázek, kterým papír několikrát omotáte a tím ho upevníte. Pod květináč jsem dala pro jistotou větší misku, aby mi náhodou voda nepřetekla a nezničila moje dílo :-) No a i kdyby, tak obnova obalu je časově i finančně velmi nenáročná.

Přeji všem krásný víkend!

Foto: Barbora Grünwaldová

18 komentářů:

 1. tu kytku má moje kamarádka, přesně jak píšete, je obřích rozměrů, ale oni na ní maj místo v zimní zahradě, jak říká její manžel, je to takový obrácený vánoční stromeček. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ta moje první už se nevešla do výšky běžného stropu. A tahle malá nám nahradí vánoční stromeček :-)

   Vymazat
 2. Tak to nemá chybu:-) vypadá to moc pěkně:-) bára:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A ušetřila jsem minimálně dvě tři stovky za nějaký designový obal na květiny :-D Díky!

   Vymazat
 3. Ten nápad je super a vypadá to skvěle! .)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aneb za málo peněz hodně muziky :-) Takových DIY mám v letošním roce v plánu více.

   Vymazat
 4. Baru,to vypadá parádně.Barča

  OdpovědětVymazat
 5. Tak to se budu těšit na další projekty :-). Vypadá to zajímavě, ten "stromek" máme v práci asi přes 1m velký :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Další už je připravený, akorát u mě nečekej žádné složitosti :-)

   Vymazat
 6. Barunko jemné a nádherné! Moje babi s dědou mají jednu do stropu a protože my máme stropy vyšší, asi se bude jednou stěhovat. Jen takový arch papíru asi nenajdu :-D Hezkou neděli

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Šárko :-) Ještě jsem zapomněla napsat, že jsou to dva archy papíru, hedvábný prosvítá. Krásný den!

   Vymazat
 7. Dobrý nápad, mě tento stromeček nikdy nešel, byl na světle, měl vodu, ale myslím, že v paneláku mu bylo moc teplo. Tak mám "sloní nohu" a roste.
  Tu, co jsi měla ke stropu musel být opravdu strom! Hold, i s kytičkami to umíš!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On totiž nemá rád příliš teplo, bohužel. Ale dá se pěstovat i v bytech úspěšně, ale chce to hodně rosit. Jakmile začne opadávat zespodu, je na něj moc teplo. A s kytkama jsem bohužel na štíru :-) Právě že mám jen takové, co jsou vesměs nenáročné, všechny mi chcípnou nebo z nich udělám sukulenty :-)

   Vymazat
 8. V jednoduchosti je krása, toho se držet celý život a je vlastně vyhráno :-). Jinak jak píše Šárka, mým rodičům tento svatební dar dorost gigantických rozměrů, hlavně do šířky a teď řešíme nerudovské "Kam s ním".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprosto souhlasím :-) Tak zkuste nějaké divadlo nebo výstavní prostory.

   Vymazat