pondělí 12. srpna 2013

Instalife

Zdravím všechny čtenáře při pondělí a ať Vám tento týden příjemně začíná! A jaké jsou novinky u nás? Žádné! :-) Přesto, že minulý týden byl opravdu horký, zase tak úplně jsme nelenili. V pondělí odpoledne jsme vyrazili na malý výlet kolmo. Cílem naší cesty byly Punkevní jeskyně Moravského krasu. Tuhle trasu jsme zvolili záměrně, protože není nikterak náročná a hlavně se většinou jede příjemným stínem v lese. Ujetých 19 km bylo tak akorát. A podobnou trasu jsme zvolili i ve čtvrtek, kde jsme ujeli 16,5 km dlouhou pohodovou trasu ke Kateřinské jeskyni. No a do třetice všeho dobrého, v sobotu jsme vyrazili na Hořice, o co kratší naše vyjížďka byla (12,6 km), o to náročnější! Nejdřív z kopce, potom do kopce, tak půl na půl. Ale lepší vést děti ke sportu než k poflakování se po městě, ne?

 Kluci cyklovýlety milují a plán je základ úspěchu. Po mě tedy lásku k mapám nemají :-) Starší Marťa má letos najeto více než 250km. Hodně se zlepšíl a vyjížďka na kole s ním už je prostě projížďka, žádné pomalé loudání.A pro ty z Vás, kteří nemají facebookový profil (ti co ho mají, už to vědí) .... popíjeli jsme celý týden okurkovou limonádu podle receptu Moniky z Vintagelover, vyráběli domácí nanuky a  chodili se koupat. A taky jsem dopletla povlak na polštář. I trochu té fashion radosti jsem si udělala. Svůj oblíbený červený lak na nehty v odstínu Royal Red od Jessica jsem vyměnila na chvíli za neonově růžový, ale opravdu jen na chvíli, protože rudá na nehtech je prostě rudá :-) Koupila jsem si světlé rifle, jelikož ty starší už jsou mi jaksi větší, nové žabky od pana Calvina Kleina a tílko s modrou kapsičkou ve slevě. V Římě ho ještě určitě užiju.  A opět jsem neodolala novému náramku od Coco Original Design. 
Pokud se Vám líbí tyhle minimalistické šperky, určitě si u Dominiky vyberete.


Ve čtvrtek nám uvařila oběd pizzerie Terrazza, protože v tom horku se mi opravdu vařit nechtělo.V pátek jsme šli kupovat novou lampičku pirátům na pracovní stůl. Tedy zatím jen jednu, protože pirát č. II pokud zrovna nejede na kole, nevydrží sedět déle než 2-3 minuty. A na to si nepotřebuje svítit :-) Vybrali jsme opět Rabalux, aby nám ladila ke stropnímu svítidlu, které jsme kupovali klukům do pokojíčku na podzim. V sobotu mužská posádka odjela stanovat a já se vrhla na čistění koberce v obýváku. Úsilí se vyplatilo, už jsem ho chtěla vyhodit, jenže jsem nikde nemohla sehnat stejný nebo alespoň takový podobný, který by se mi líbil.
V neděli pohodová, i když časná snídaně :-)

Zvládla jsem sklidit  bylinky, letos třetí sklizeň, tak jsem zvědavá, jestli ještě obraší. Něco se suší pod střechou, něco na plechu. A ta vůně!

A ještě mi zbyla chvíle na focení. O tom ale samostatný příspěvek příště.


Vydařený celý týden přeji!

11 komentářů:

 1. Ahoj Baru, zdravím Tě při pondělku. Ležím a odpočívám :-) včera jsem byla na kole a projela jsem se po krásné cyklostezce z Děčína do Bad Schandau. Vidím, že musím začít více sportovat...:-) Píšeš, že starší Marťa má letos najeto více než 250km... Tak to je výkon, moc obdivuji. Měj se krásně a těším se na fotky!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Moni, tak to jsi ujela slušnou štreku, ne? Marťu kolo moc baví a velkou zásluhu na tom má manžel, jezdil i závodně MTBO. Loni se ještě vztekal před každým kopcem a letos fakt válí. Jsem na něj pyšná. Jeho skóre už letos nedoženu :-)Tak příjemný odpočinek!

   Vymazat
 2. Skládám obdiv zdatným cyklistům, já si zatím akorát šlapu na tkaničky od bot:-) Ale dnes to nej, je pro mě poslední foto. Miluji válce slámy o sklizních na poli. Tak tato mě úplně nadchla!!! Snad se mi podaří je jednou konečně dostat do textilu:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to si počkej na zítřek, nahrnu Ti jich sem spoustu, protože sklizená pole s balíky slámy miluju úplně stejně jako ty :-D

   Vymazat
 3. pondělní instalife příspěvky mne baví:-) musím říct, že ze zvědavosti a nadbytku úrody okurek jsem také vyzkoušela limonádu a zabodovala jsem, recept hned putoval dál :-)nanuky na vyzkoušení zatím čekají. úrodu bylinek "zavidím", u nás se jim letos nějak vůbec nedaří :-( tak hodně dalších km na kolech, a také se těším na zítřejší slámu:-), o víkendu jsem také ulovila podobné záběry.
  Barča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Barčo, díky, to jsem moc ráda :-) Tentokrát jsem poprvé v historii blogu zveřejnila fotky dětí a pana Božského, i když jen takové "neutrální bez výrazů" a s jejich souhlasem :-) Letošní horka a sucho nepřeje podle mě žádné úrodě.

   Vymazat
 4. Naprosto skvělý "Instalafe", krásné fotky. Ale musím uznat, že vítězem je pirát č. 1 a jeho 250 km!Skvělý výkon.Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, to už bude teď možná víc. Díky a pohodový večer.

   Vymazat
 5. Taky skládám klobouk nad vašimi sportovními výkony! U nás je to spíš naopak - děti honí k cyklistickým výkonům nás, ale my naštěstí máme sportovního dědu. Bylinky bych taky měla zase ostříhat, jak nám konečně zpršelo, tak pěkně poskočily. A šli jste i s klukama do jeskyní? Taky bych tam chtěla zajet, ale pořád si nejsem jistá, zda si nebudou s krápníkama vzájemně moc nebezpeční.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Renčo díky. V jeskyni jsme nebyli, protože s pirátem č. II se to zatím fakt nedá :-)Krápníky budou v pohodě, neboj. A je tam pěkná lanovka!

   Vymazat
 6. 250 km? Téda ,to je dobrej, klobouk dolů. Já kopce nemusím.

  OdpovědětVymazat