neděle 25. února 2018

Sazovický kostel

Neznám snad nikoho, kdo by nezaznamenal zprávu o kostele sv. Václava v Sazovicích, který doslova obletěl svět. Slovy se to nedá popsat, tak zkusím fotky, ale mám pocit, že ani ty to nedokáží pojmout. Neskutečný obdiv architektovi Marek Jan Štěpán - Atelier Štěpán. Nemá smysl, abych tu psala nějaké informace, protože vše podstatné už bylo napsáno a vše bylo nafoceno těmi nejlepšími z nejlepších. Informace si můžete přečíst třeba tady. Každopádně tohle místo musíte zažít na vlastní kůži. Já se tam vydala v pátek s kamarádkou Janou, protože odjíždí na Island a chtěly jsme to ještě před jejím odletem zvládnout. Jako bonus jsme měly luxusní soukromou prohlídku, provázela nás nesmírně milá a ochotná paní Potočná, které tímto patří velké díky. Tak se pokochejte a až pojedete kolem, rozhodně přibrzděte. 

 
  
Exteriér je neméně působivý ...Příjemný zbytek víkendu!Fotografie podléhají autorskému zákonu. Jejich užití bez mého souhlasu není možné.

1 komentář:

  1. Nič krajšie zo sakrálnych stavieb u nás som nevidela, možno ešte ten trapistický kláštor...
    Všetko fascinujúco jednoducho krásne a tie materiály sú ako šperk a to videnie, nechápem ako to dokázal takto presne vidieť...
    Drevený presbyterský stolec, niečo podobné, vydlabané z dreva, som obzerala na vivre.sk:-)
    Mimochodom, rozloženie sedenia okolo oltára ako za stolom je novinka-blízkosť ľudu k Bohu...

    OdpovědětVymazat