pondělí 1. května 2017

Osázeno!

Dnes poslední keramický příspěvek, slibuju! V sobotu jsem se hecla a vyrazila na nákup netřesků do zahradnictví. Byla jsem překvapená, kolik druhů se mi podařilo vybrat a tak jsem konečně mohla osázet zbývající keramické objekty, které jsem si vytvořila na kurzech keramiky. Nebudu lhát, že výběr rostlin je záměrně takový nenáročný. Tedy doufám, že nenáročný! Snad netřesky přežijí i delší nepřítomnost mojí láskyplné péče a vydrží krásné až do podzimu! Teď už spokojeně trůní na venkovním parapetu, tak jim držte pěsti :-)
 


Krásný prvomájový den!


Fotografie podléhají autorskému zákonu. Jejich užití bez mého souhlasu není možné.

11 komentářů:

 1. Páni, vy jste šikovná .. nádherná keramika a ty netřesky jsou úžasné ... celé to vypadá moc hezky..
  Přeju pěkné májové dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Měla jsem výbornou lektorku a to dělá hodně. Děkuju!

   Vymazat
 2. Báro, netřesky, jak se jednou chytnou, nic je nezabije. Mám je celoročně venku na parapetu, v zimě nedostávají ani kapku vody a jsou temně fialové, na jaře se teplem proberou z hybernace a zase se zazelenají a tak pořád dokola. :) Jsou to nezmaři. A v té vlastnoruční keramice jim to fakt sluší ;).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to ještě nevíš, jaká jsem pěstitelka :-) Ale věřím, že to zvládnou!

   Vymazat
  2. Souhlasím s Myynou, přes zimu na balkoně vydrží bez zalívání a na jaře, když přesazuji, tak se musím i některých nových nebo hodně starých kusů zbavit, nevejdou se do květináče. Mám i supervelké od strejdy z Valach, kdyžtak daruji, připomeň se. Truhlíky super extra! :-)

   Vymazat
  3. Děkuju! To musím každý jaro přesazovat? :-)))

   Vymazat
  4. No, já jsem amatér a samouk, tak jim chci vyměnit hlínu, aby měly nové živiny, a zalívám to tekutým hnojivem. Roste to pak jak divé! :-)

   Vymazat
 3. Ja asi už fakt nemám síl, tak pekná a jednoduchá vec!
  Pritom som nad tým uvažovala, že hlavne trvalky a všade!
  Tvoje misôčky sú k tomu naj:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem dříve mívala parapety osázené vším možným, ale bohužel, nemá mi to kdo zalívat, když nejsme doma. Uvidíme, jak dopadne tento pokus :-) Děkuju!

   Vymazat
 4. nádhera, už poprvé mě to nadchlo + tvé krásné fotky

  OdpovědětVymazat