úterý 23. února 2016

BYSÓN!

Neznáte? Poznáte! Nový časopis o designu tak trochu jinak. Humorný a fresh. Jiný v mnoha směrech. Překvapí už svým netypickým formátem A3, který do kabelky prostě neschováte. Není taky důvod, do kabelky patří Katka, ne ale Bysón. Ano, to je ten dlouho utajovaný kreativní projekt skupiny designérů, na kterém jsem se mohla alespoň malou špetkou podílet. První číslo tohoto časopisu spatřilo světlo světa 20.2.2016. a je to číslo výroční, protože interiérová škola IDK v čele s Tomášem Havránkem oslavila 5. výročí od založení. A mně bylo velkou ctí nafotit "Vídeňský řízek se svěžím bramborovým salátem" do rubriky Designová kuchařka. Fotili jsme někdy v polovině ledna a tady je výsledek.  Tohle číslo sice ještě v distribuci nekoupíte, ale to další už určitě ano! A kdyby někdo moc chtěl, napište si, zajistíme. Předkládám  malý výběr fotografií, i  těch, které v časopise nenajdete.
 
 


Úžasný styling Vídeňského řízku doslova vymazlila designérka Markéta Šilhavíková a na všechno a všechny dohlížel Tomáš Havránek. Jeden by neřekl, kolik práce dá takový vídeňský řízek připravit. Natož potom celý časopis. Co stálo za jeho zrodem si můžete přečíst u Markéty na blogu. A co dalšího v Bysónovi najdete? Koukněte!První číslo je zaměřeno na kýč. Co je ještě design a co už kýč?Najdete tu návod na výrobu vlastního bysona a košíčky. Stačí překreslit na střihový papír.


Zlatíčka. Zlatá ano, ale decentně!


Kdo by neznal značku Lavmi? Příběh značky a rozhovor s Janem Slovákem a Babetou Ondrovou.Designová kuchařka s receptem na jídelnu, co má říz. Na tuhle dvoustranu jsem se pochopitelně těšila nejvíce! V Bysónovi toho najdete ale mnohem více. Pro inzerci a předplatné můžete psát na email studio@playdesign.cz

A neberte ten design tak moc vážně!

Fotografie podléhají autorskému zákonu. Jejich užití bez mého souhlasu není možné.

14 komentářů:

 1. SUper Baruuu...krásnéé...grantuluju :)
  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, ale já jsem jen jehla v kupce sena. Redakce si zaslouží ovace, protože to zvládli a ještě v rekordním čase.

   Vymazat
 2. Teda !!!
  ...a vidím dyhu namorenú odtieňom aký máme v podkroví a ešte ho použijeme...no a osb :-)
  ...cit mi hovorí to isté, nie to čo je in, ale tvorba s radosťou a cit pre umenie, alebo tak nejak, chi :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Šikula! Skvělé!
  Tak ať to dál frčí takhle příjemně :).

  OdpovědětVymazat
 4. Jak uz jsem psala u Market, moc gratuluji, uz jsem si ji i o vytisk napsala. Vypada to moc dobre - nejen napady, ale i fotografie. Tomase H. znam z poradu Bydleni je hra, mela jsem jeho navrh a realizace rada, ale i jinych designeru, takze se tesim...:-) M.

  OdpovědětVymazat
 5. Báro, moc děkuji za perfektní spolupráci. Bylo to bezva. Díky za krásný článek.
  M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Potěšení na mojí straně. Jsem ráda za vloženou důvěru a děkuju!

   Vymazat
 6. Na tom časopise by se mi líbil asi nejvíce ten formát. Miluji velké fotky a pořádný kus něčeho na čtení a prohlížení. jak jsem pochopila, budou další čísla na stánku, že? děkuji Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky mám ráda velké formáty :-) Další čísla budou již v distribuční síti.

   Vymazat
 7. PS: Tvoju nádhernú fotku, podľa môjho gusta, mám ako tapetu na počítači...mám takto na sivo namorenú dyhu, kt sme ešte nevyužili a schodíky v podkroví a ešte chcem akcentovať touto sivou na osb...tak aby som to mala na očiach :-)

  OdpovědětVymazat