pondělí 15. prosince 2014

Bratislava

Zdravím všechny čtenáře při pondělku! Jak už jste si asi všimli podle fotek na instagramu, o víkendu jsme se vydali na výlet do vánoční Bratislavy. Ale přiznám se, že více než se prodírat mezi davem lidí na vánočním trhu, mě bavila procházka starým městem a uličkami. I když takový horký punč a pečené kaštany na trhu vůbec nebyly k zahození! Nejdříve jsme se vydali procházkou na hrad, abychom si jak já říkám udělali hlad, potom jsme poobědvali v příjemné restauraci v centru města a nakonec se vydali na vánoční trhy. Mám pro vás pár obrázků, a pokud přemýšlíte, kam se před Vánocemi vydat na výlet, Bratislava je výborná volba. Krásné město s ještě hezčím historickým centrem vás určitě nezklame.
 Nahoře na hradě pěkně foukalo. A důkaz místo slibů ... tu rtěnku opravdu nosím!

 Moc se mi líbilo hradní schodiště.

 Foukalo fakt dost a tak si frajerka nasadila čepici ... I když já nosím čepice dost ráda. 
Dneska to mám tak trochu sebestředný, že?


 Zikmundova vstupní gotická brána. A příklad toho, jak nejčastěji dopadne fotka s Vítkem.
Pořád v poklusu, na focení nemá v žádném případě čas. Ledaže by zrovna seděl na kolotoči! Ty uličky! Ty Kavárničky! Ty restaurace a hospůdky! Nejsem já náhodou kavárenský povaleč?Na vánočních trzích byla spousta lidí. A tak jsme tentokrát dali jen kolotoč, punč a pečené kaštany.


 Samozřejmě Michelská brána nesměla chybět. 

 

A kam vyrazíme na poslední adventní víkend? To ještě přesně nevím, ale rádi bychom bez dětí, protože jen tak je možné mluvit o nějakém relaxu a odpočinku. Příjemný začátek nového týdne a ještě zítra můžete soutěžit!
Fotografie podléhají autorskému zákonu. Jejich užití bez mého souhlasu není možné.

16 komentářů:

 1. Přiznám se v Bratislavě jsem nikdy nebyla..., ale ta tvoje reportáž mi ji hezky přiblížila. Věřím, že i příští w.e. výlet bude povedený:-D!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já taky! Sice ještě pořád nevíme kam, ale to rozhodneme klidně na poslední chvíli, hlavně, že děti budou u babičky :-)

   Vymazat
 2. Báro, moc hezké fotky a ta červená Vám opravdu sluší. A krásně kontrastuje s černými obroučkami. Dobrá volba! Renata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! No není to ke všemu a každý den, ale oblíbila jsem si ji rychle.

   Vymazat
 3. a my sme zase naopak boli cez víkend nasať pražskú vianočnú atmosféru...

  OdpovědětVymazat
 4. Rtěnka supiš! Slušíííí :)

  OdpovědětVymazat
 5. Baru, krásné fotky!Já jsem v Bratislavě ještě nebyla, ale chystám se ... už několik let :-)
  A rtěnka Ti moc sluší :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Krásné fotky! V Bratislavě na trzích jsme byli loni a bylo to moc fajn :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju, Evi! Letos byo mooc lidí, přemýšlím, kam vyrazit o víkendu, aby nebylo moc lidí a nestrávili jsme x hodin v autě.

   Vymazat
 7. Loňská návštěva Bratislavy se odehrála v takové mlze, že od hradu nebylo na most vůbec vidět! Jinak mne nadchlo občerstvení, na všech stáncích výborné pochutiny! A na jednom náměstíčku u kostela tento nádherný obchod z dob našich prababiček... http://www.muzeumobchoduba.sk/ovm.php Nemohla jsem se odtud dostat, ihned jsem si s kamarádkami nakoupily všemožné dobrůtky, obchod funguje i jako muzeum...Ty sušené pomeranče se mi moc líbily, ale nekoupila jsem, nechtělo se mi s tím celý den tahat...tak že bych si tam ještě zajela? Nebo to nechám zase na jiné roční období...A na relax doporučuji http://www.lazneleopoldov.cz/, absolvovala jsem v květnu a bylo to velmi příjemné!
  Eva

  OdpovědětVymazat
 8. Evo, děkuju za tip! Válela jsem dva měsíce nazpět, toužím spíš po aktivním relaxu. Nějaká kultura, výstava, pár jich mám v merku, tak snad to klapně :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Takto vypadá Blava velmi krásně, to čubrním! :)

  OdpovědětVymazat