středa 8. ledna 2014

Café Tungsram

Nedávno jsem na zde blogu založila štítek s názvem CAFÉ. A jelikož bych ráda, aby byl můj blog letos více lifestylový, čas od času vám tu představím nějakou zajímavou kavárnu.  Jsem prostě milovnicí stylových kaváren a je mi celkem jedno, v jakém stylu kavárna je. Každá (dobrá) kavárna má svoje kouzlo. K jedné takové půvabné kavárně patří právě Tungsram na Kapucínském náměstí v Brně. A předesílám, že tyhle příspěvky píši zcela bezúplatně. Není to žádná reklama, ale pouze moje tipy na kavárny, o kterých se domnívám, že musíte navštívit. A jak se taková dobrá kavárna pozná? Nejspíš tak, že tu kafe výborně chutná a nechce se vám odejít.


Majitelem kavárny je Ondřej Pilát, kterého tu můžete celkem často potkat. Nečekejte ovšem žádnou noblesu! Kouzlo kavárny tkví v něčem úplně jiném. Ráda bych vám to popsala slovně, ale možná spíš fotografie vám napoví víc. Teď v zimě tu není zahrádka a kavárna se může jevit tak trochu zastrčená. Každopádně hned poté, co vstoupíte dovnitř, se dostanete do úplně jiného světa. Měla jsem malinko obavy, že se tu mému dětskému doprovodu nebude tak úplně líbit, ale opak byl pravdou. Výborná horká čokoláda dělá divy! Více než technický detail jsem se snažila zachytit právě onu zvláštní atmosféru kavárny, která v ledasčem připomíná studentská léta.

 Takže pokud nutně nepotřebujete být obklopeni moderním designem a chcete si vychutnat chvilku klidu u své oblíbené knihy nebo si jen prohlížet obrázky (ano, zase Funke), zajděte do Tungsram. Bude se vám tam moc líbit!

Foto: Barbora Grünwaldová

27 komentářů:

 1. Báro, kavárna má krásnou atmosféru. Musí tam být moc příjemné popíjet kafíčko :-D
  Š.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To tedy je. Mohla bych tam chodit i častěji a nejlépe s knihou. Konečně se mi daří číst!

   Vymazat
 2. Tam by se mi líbilo! Asi bych neodešla... :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Útulná! A pirát má krásné žluté tričko, z takového by ten můj byl taky nadšený. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oba piráti mají stejné, přivezla jsem jim je z Říma a nosí je nejraději :-) Díky!

   Vymazat
  2. Ani se jim nedivím. :-) Hezký den

   Vymazat
 4. Pamatuju Ondřeje, když jako kavárník začínal (v Muzeu romské kultury) a na nás, denních návštěvnících kavárny, se učil. Myslím, že on je na takové podnikání správný typ, a tak jsem ráda, že po letech slyším, že se mu daří kavárničit!
  Těším se na další kavárenské tipy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To bylo někde na Cejlu nebo v okolí, nebylo? Díky, už přemýšlím, kam vyrazím příště :-)

   Vymazat
  2. ano, na Bratislavské. Ani nevím, jestli tam ještě kavárna funguje, ale muzeum jako takové za návštěvu určitě stojí.

   Vymazat
  3. Já se obávám, že ne. Ale možná se pletu.

   Vymazat
 5. Báro, autorem kavárny je Martin Hrdina, stejně jako restaurace v Domě umění - LEPORELO+. Interiéry jsou dost odlišné, ale velmi přitažlivé. Občas tam zajdu.

  OdpovědětVymazat
 6. To je ale zvláštní kavárnička! Kafe vaří určitě dobře.....Jaké jste si dali?
  Moc hezké fotky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, já nezvykle cappuccino a Marťa horkou čokoládu :-) Děkuju!

   Vymazat
 7. Ideální letní ráno: velký nákup na Zelňáku a potom ten vozík odtáhnout na Kapucínskou a dát si na zahrádce kafe. Nebo mošt. S moučníkem od Kokina. ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No bydlet poblíž centra, Zelňák a Tungsram jsou na mém denním programu :-)

   Vymazat
 8. Škoda, že neni u nás za humny:-)

  OdpovědětVymazat
 9. Znám a chodím tam, když jsem v Brně. Dopoledne za Zelňák, potom sem (nebo když mají zavřeno, tak při nejhorším i do té vedlejší kavárny) na capuccino a zpět do schodů přes nádvoří Biskupského paláce :-)

  OdpovědětVymazat
 10. krásná kavárna. a hlavně ty to umíš vždy tak zachytit, tu atmosféru místa.... že má člověk pocit, že tam je a dává si tam kávičku :-) a moc hezká je ta momentka- ta paní u stolu. Bára

  OdpovědětVymazat
 11. Hanka Francová14 ledna, 2014

  Moc lákavé kafíčko......také miluji kavárničky !

  OdpovědětVymazat