středa 9. října 2013

Pracovní Luhačovice

Včera jsem byla na Zlínsku. Pracovně jsem navštívila Otrokovice, Zlín a moje oblíbené Luhačovice. Není nic krásnějšího než vydařený podzimní den v lázních. I když moje návštěva byla tentokrát čistě pracovní, tuhle atmosféru jsem si prostě nemohla než užít. Žádné davy lidí jak vidíte se nekonaly, chodila jsem jen v šatech a užívala si poslední sluneční paprsky. No není ten podzim krásný? Řekněte sami! Některé fotky jsou širokoúhlé, doporučuji rozkliknout.

Takový podzim, plný barev a sluníčka neskutečně dobíjí energií. Snad nám tohle počasí ještě chvíli vydrží! Kdo by neznal typickou architekturu Luhačovic v podobě lidové secese, kterou je například Jurkovičův dům od Dušana Jurkoviče. I interiér v tomto stylu je zajímavý. Podzim této stavbě neskutečně sluší!
Mistrovské dílo podzimu je téměř dokonáno. Mám ráda všechna roční období, ale tohle je moje nej, asi proto, že jsem se narodila na podzim.


Pokud Vám vyjde čas, určitě si udělejte do Luhačovic výlet právě na podzim. Na podzim jsou totiž nejkrásnější! A pro milovníky kávy a dobré čokolády jeden malý tip ... Café u Najády.  Ani já jsem neodolala té úžasné vůni a musela si smlsnout na kávovém lanýži. Moje práce mě fakt baví, sedět někde zavřená v kanclu, umřela bych.

Mějte krásný středeční den a ať Vám počasí přeje!

16 komentářů:

 1. Nádherné fotky... Luhačovice miluji!!! Krásný den Báro :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Báro, Luhačovice jsou moje milované už z dětství, měla jsem tam tetu...Je tam nádherně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To souhlasím! Je to sice malé město, ale moc příjemné.

   Vymazat
 3. krásné fotky, z krásného místa :-) bára

  OdpovědětVymazat
 4. Báro,
  vidíš to a já v té kanceláři sedím momentálně už 6 let :-o
  A kolikrát koukám, když pozdě odpoledne výjdu ven, jak vlastně je ;-)
  Ale máš pravdu, že včera bylo dokonalé babí léto :-)
  Opět se ti ho podařilo zachytit fotoaparátem dokonale !
  A ty Luhačovice, lákáš mě moc !
  Letos to už asi nestihnu, ale jednou snad !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já byla vždycky spíš do terénu :-) Včera bylo naprosto úžasně, asi jsem to zakřikla, dnes sluníčko spí. Děkuju!

   Vymazat
 5. Parádně vystihnutá atmosféra krásného slunečného podzimního dne. Škoda, že na nás za bukem čekají listopadové plýskanice.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Katko, i ty plýskanice budou mít něco do sebe. Čaj, svíčky, horká koupel ... už se na to těším! I když slunečný podzim mám samozřejmě raději :-)

   Vymazat
 6. Moje milované Teplice jsou taky lázeňské město, takže mám pro tuhle atmosféru velkou slabost. Do Luhačovic bych se hrozně ráda podívala.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zrovna na to jsem myslela, když jsem četla příspěvek u Tebe na blogu :-)

   Vymazat
 7. Hanka Francová09 října, 2013

  Hezký večer Baru,

  v Luhačovicích se mi také moc líbilo, byli jsme tam na dovolené před 10-ti lety......hrůza, jak to letí :o(........hned bych jela znovu, doufám, že se tam opět podívám. Byli jsme ubytovaní v Jurkovičově domě, bylo to perfektní.........a to kafíčko s těma dobrůtkama.....nádhera, hned bych si ho dala :o) Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, Hanko.Jurkovičům dům je nádherný, má úžasná pozici. Tak ať se tam brzy podíváte znovu!

   Vymazat
 8. Ty stromy, to je pokoukáníčko! Miluji podzim.A k tomu ta kávička s (dokonce) 3 bonbónky....to byl příjemně strávený den. Tak kde se Ti, Baru víc líbí? Luhačovice nebo Jeseníky? Prozraď....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, byl pracovní a to poměrně dost :-) Luhačovice i Jeseníky mají svoje kouzlo, nemůžu jednoznačně říct, kde se mi líbí víc.

   Vymazat