sobota 1. června 2013

Křetínka story

Kdo nezná tento zkrácený pojem, jedná se o  K ř e t í n s k o u   p ř e h r a d u  neboli vodní nádrž Letovice. Letos v dubnu to bylo právě 41 let, co se začala vodní nádrž budovat. A já jsem zrovna dneska ráno měla obrovskou chuť nazout si holiny a brouzdat se mokrou trávou. Tak jsem to udělala! A vůbec jsem toho nelitovala. Já už se nedivím rybářům, co na tom rybaření mají! Ráno u vody božský klid a i to sluníčko vykouklo. Prostě začátek dne jak má být.
A teď nějaká fakta ...
Výstavba přehrady začala v dubnu 1972, do provozu byla uvedena v říjnu 1979. Objem nádrže 11,643 milionu metrů krychlových. Největší šířka přehrady je 397 metrů a největší hloubka 27,3 metrů. A jedna bláznivá fotografka, co už zase měla absťák po focení  :-)

Místy čistá, místy ne. Asi by chtěla po zimě vyčistit, co na to Povodí Moravy? Nicméně okolí je kouzelné a výhledy určitě stojí za to. Když jsem ráno dorazila, někteří rybáři už se vraceli z lovu :-) A té zeleně! Tomu říkám exploze energie. 


Přehrada je sice malá, ale o to kouzelnější zákoutí má. V létě jsem se tam chodívala koupat, tedy do doby, než jsem měla děti. Ale jak odrostou, určitě tu bude koupání zase prima. 


Tak nezapomeňte přibrzdit, až pojedete kolem Letovic. Místo určitě stojí za návštěvu a dá se tu rybařit. Nohama na suchu, ale vždy připravena na vodu :-) Protože počasí u nás na Moravě se takto pořád střídá. Snad jsem potěšila Vaše oko a za množství fotek už se omlouvat nebudu :-)

Mějte krásný víkend!


12 komentářů:

 1. Tvé fotky lodiček mě hodně baví:)

  OdpovědětVymazat
 2. Tak takovou explozi energie jsem dnes Báro potřebovala... Příjemný pohled na přehradu s loďkami. Nikdy jsem tam nebyla, moc díky za tip. Hezké sobotní odpoledne! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moni, stihla jsem to akorát, od odpoledne už zase prší :-) Pěkný večer.

   Vymazat
 3. Bari,
  parádní výlet i fotky ... hlavně ty lodičkové ... přeju ti krásný víkend .... Marki

  OdpovědětVymazat
 4. krásný příspěvek, krásné místo! ... já taky dnes vytáhla holinky, prší a prší :-(
  Barča

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holiny jsou teď v permanenci a asi ještě nějakou chvíli budou, co?

   Vymazat
 5. Hmmm, je tam opravdu krásně... a holiny budou letos asi často potřeba:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, to asi ano. Mě to naštěstí nevadí, je to moje oblíbená obuv :-)

   Vymazat
 6. Krásné fotky, taková místa mám ráda.A hezké holínky,Baru.Jana

  OdpovědětVymazat