čtvrtek 20. června 2013

Biotop Kovalovice

V těchto horkých dnech se Vám může hodit tip na úžasné přírodní koupaliště nedaleko od Brna. Jedná se o přírodní koupací biotop Kovalovice. Přiznám se, že přeplněné aquaparky nemám vůbec v oblibě, nadruhou stranu nemusím ani rybníky, kde se boříte do bahna. Našla jsem úžasný kompromis. Najdete tu dětský bazén s hloubkou vody 0,3-0,9 m a s vlastní čistící lagunou! Hlavní koupací biotop nabízí krásně teplou vodu, která v dnešních parních dnech dosahuje 28 stupňů celsia a přesto osvěží. Všude heboučká travička, hřiště pro děti a hřiště na beach volejbal. Ač se jedná o přírodní koupaliště, najdetete tu celkem komfortní převlíkárny i toalety. Žádný beton, ale travnaté pláže. Prostě malý ráj na zemi. Vstupné? Řekla bych symbolické. Dospělí 30Kč, dítě do 3 let zdarma a nad 3 roky 15Kč. Vřele doporučuji!


 Hlavní koupací biotop. Pozvolný vstup do vody po oblázcích nebo schodech střídá hluboká voda pro plavce.


 Dětský bazén. Výborně řešený, tady se o děti opravdu nemusíte bát. Jen my stále ještě řešíme ty věčné boje o cizí hračky. Protože i kdybych jich s sebou táhla celý vagón, stejně budou vždycky lepší ty cizí.


 V klidu si můžete i zaskákat, jsou tu pro to vyhrazena hned dvě místa. 


 A krásná výsadba včetně stromů, které poskytují tolik vyhledávaný stín. Tak přeji příjemné osvěžení a přežijte tyhle horké letní dny ve zdraví!

 


Žádné komentáře:

Okomentovat