pondělí 5. listopadu 2012

Černobílý mikrokosmos I.

Většina z Vás si asi už všimla mojí záliby v černobílých kombinacích, tak přidávám další.

 Jsou to drobnosti, které dělají naše dny příjemnějšími. Stejně jako tyto kořenky, které jsem dostala před 7 lety jako dárek od kamarádky a pořád mi dělají radost.


Ovšem tyhle by se mi taky líbily, co na ně říkáte? Zdroj Velmi oblíbená drátovaná ošatka pochází od mojí spřízněné duše a virtuální přítelkyně. Původně to měla být jarní či velikonoční ošatka na vajíčka, ale stal se z ní celoroční doplněk v naší domácnosti. Koukněte i na další krásné kousky této velmi šikovné drátenice Jedelanky.


Bílé květináče z Ikea. Loni jsem si je nakoupila po 39Kč a uložila do skříně. A letos se mi výborně hodí. Drátovec na obrázku je sice balkonová rostlina, ale doma mi už přežívá celkem dlouho a 
v květináči mu to sluší. Je to už taková lehce zimní nálada.

 Šutry, kameny, valouny .... ovšem břidlice je moje nej.

 Tedy nejen břidlice!

 Ale když už jsme zase u té břidlice, musím se s Vámi podělit o kontakt na jednoho velmi šikovného výtvarníka. Jmenuje se pan Jiří Doucha a jeho výrobky najdete zde
Najdete zde spoustu krásných mís nebo váziček jako je tahle.Na Fleru je spousta šikovných mistrů jako je i Hraboš :-) Z jeho dílny pochází tento tác z lipového dřeva o průměru 33cm. Ať již s dekorací nebo bez, tác vypadá úžasně.
 Ať již černé nebo bílé, klidně i přírodní barvy .... všechny dávají dohromady můj malý černobílý mikrokosmos.A tady je. Někdy něco přidám, jindy zase uberu .... No popravdě stále spíše ubírám :-)


A na závěr dnešního černobílého vstupu přidávám opět pár tipů na krásné vázy, jak jinak než černobílé. Všechny jsou od ASA Selection a najdete je zde
 

Pěkné deštivé pondělí!

13 komentářů:

 1. To jse ráda, že vše dobře dopadlo a můžeme navíc nahlédnout i k Tobě! Moc se mi líbí ta Tvoje vysněná aromalampa. A květináče, drátovec i břidlice je taky moje:-). Ta černá mísa je nádherná! No a hlavně fotky, že?:-)

  PS: Zítra posílám;-), krásný den

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Šárko, díky! Už se moc těším, dneska jsem začala s vánočním tvořením, i když u mě je to jen pár drobností, tak postupně nafotím a vložím.

   Vymazat
  2. Já se těším! Na vánoční minimalismus:-)

   Vymazat
  3. Taky se těším, protože vánoční minimalismus si vůbec neumím představit. Jana

   Vymazat
  4. Dneska jedna vánoční minimalistická dekorace skončila jako hromádka střepů tak musím zapracovat na další.

   Vymazat
 2. Baru, tak přesně ty samé figurkové kořenky jsme dostali svatebním darem od kamarádky.. Manžel je rozbalil a postavil je do stojánku, ovšem zády k sobě! Já kolem nich asi měsíc chodila a pořád se na ně mračila a přemýšlela, co tím chtěl básník říci - proč jsou k sobě zády, jako by na sebe byli naštvaní?! :-))
  Až asi po měsíci jsem na ně narazila na webu a pochopila... ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Veru, tak hlavně, že už se mají zase rádi :-)Já už je mám trošku oprýskané, ale pořád je mám ráda.

   Vymazat
 3. Krásné dekorace, já si to prohlížení moc užívám. Jen mi utekly (vlastně uletěly) na MMB ty vážky, mohla by jste mi je prosím ukázat v prostoru?Byly moc hezké.Jak se přidělávají na stěnu? Přeji krásný večer a zrovna si vychutnávám rooibos čaj. Mám ho taky moc ráda....Jana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, slibuji, že příští příspěvek bude na téma hmyz v interiéru :-)Pěkný večer, B.

   Vymazat
 4. krásné dekorace, obzvláště ty dřevěné misky. a o vázach ASA ani nemluvím, máte krásný čistý interiér, dokonalé :-)
  a přidávám se též k čajíkování a stylovému popíjení čaje- také to tak máme s manželem rádi - dobrý čaj, servis, svíčka....hezký večer
  Bára Jirsová

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Báro, já bohužel zatím žádnou ASA vázu nevlastním, ale ráda bych. Líbí se mi moc, prozatím jsou na mé pomyslném seznamu přání. Děkuji za milé psaní a přeji pěkný večer.

   Vymazat
 5. Báro moje milá, víš, že mi vůbec nevadí deštivé počasí? Stačí se jen zakoukat do tvé naprosto úžasné inspirace a déšť vůbec nevnímám. Jednu ASA vázičku doma mám - od minulých Vánoc a je to můj výsostný kousek, pořád z ní mám radost ;-). Děkuju za krásnou inspiraci.
  Vivi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vivi, taky bych si ráda pořídila a proč si nenapsat Ježíškovi, že? Děkuju a pěkný den!

   Vymazat